W tym miejscu chciałbym wyjaśnić kilka spraw organizacyjnych. Otóż filmiki są pogrupowane w kilka kategorii tematycznych. Każda kategoria tematyczna dotyczy tworzenia strony internetowej „w danej technice”.

Otóż strony internetowe można tworzyć na kilka różnych sposobów. Często te sposoby wzajemnie się uzupełniają i jeden jest w pewnym sensie jakby ulepszeniem innego sposobu. Często wiedza z danego sposobu tworzenia stron WWW przydaje się, gdy omówię inny sposób tworzenia stron WWW

Tak więc na tym blogu każdy filmik przypisałem do odpowiedniej kategorii. W każdej kategorii są filmiki odpowiednio ponumerowane tj. najpierw należy zapoznać się z lekcją nr 1 a dopiero później z lekcją nr 2.

Oto krótka charakterystyka poszczególnych kategorii:

Techniki związane z tworzeniem stron WWW

  • Edytory WYSIWYG – zachęcam do rozpoczęcia oglądania filmików od tej kategorii. Dowiesz się jak na początku się tworzyło strony internetowe, poznasz pewne podstawy związane z tworzeniem stron internetowych. Nawet jeśli korzystasz z jakiś CMSów, bądź webowych kreatorów stron WWW to warto jest poznać tę partię materiału, gdyż pewne zagadnienia z tej kategorii będą przydatne w innych kategoriach.

Zagadnienia okołotematyczne (np. marketing, promocja strony)

  • Tworzenie kursów e-mailowych – cykl filmików, w których opisuję, w jaki sposób stworzyć kurs e-mailowy (codziennie dana osoba otrzymuje jedną – kolejną lekcję kursu, oprogramowanie samo się martwi komu jaką lekcję wysłać.

    I na koniec ważna uwaga: czasami omawiając dane zagadnienie upraszaczałem pewne rzeczy. Tak więc jeśli jesteś osobą średnio zaawansowaną to nie miej do mnie pretensji, że użyłem nie do końca precyzyjnego terminu gdyż moim celem było wyjaśnienie danego zagadnienia w sposób zrozumiały dla kogoś zielonego a nie w sposób super poprawny dla profesjonalisty